Як написати курсову роботу?
Основна мета сучасних українських ВНЗ – навчити студентів самостійно проводити дослідження, критично мислити і формувати обґрунтовану точку зору. І для отримання таких навичок учням задають різні наукові праці та курсову роботу в тому числі. Для початку давайте розберемося, що це таке.
Оглавление
Що таке курсова робота?
Курсовою називають роботу, яку студент виконує в кінці будь-якого з курсів навчання. Учень обирає тему, за якою йому необхідно буде провести наукове дослідження і викласти власні висновки в результаті.
Зазвичай на написання курсової йде кілька місяців. За цей час студент повинен ретельно вивчити відведену йому тему і сформувати власну точку зору на дане питання.
Яка мета курсової роботи?
Основним завданням курсової роботи є закріплення студентом отриманих знань. Крім цього, написання даного наукового дослідження дозволяє учневі самостійно знаходити необхідну інформацію, вивчати і опрацьовувати її, а також робити на її основі висновки і умовиводи. Навчити студента мислити – ось глобальна мета навчання.
Як написати курсову роботу?
Написання можна розділити на кілька етапів. Про них мова і піде далі.
Підготовчий етап
Не варто починати написання без проведення підготовки. До таких робіт можна віднести:
- Спілкування з викладачем. При написанні курсової роботи кожного студента призначають наукового керівника. Не нехтуйте спілкуванням з ним, адже ця людина напевно знає, як робити курсову роботу. Поспілкуйтеся з вашим керівником перед тим, як приступати до будь-яких робіт: задайте питання, запишіть всi його поради і приступайте до наступного етапу;
- Вибір теми. Ваш керівник запропонує вам кілька тем на вибір для написання курсової роботи. Зробіть вибір на користь тієї теми, яка здасться найцікавішою. Адже, якщо роботу буде цікаво писати, то ви й не помітите, як все буде готово;
- Вивчення літератури. Коли тема обрана, і ви вже отримали необхідні настанови від наукового керівника, можна приступати до вивчення літератури. Ваш викладач може підказати вам, з яких джерел варто почати. А далі ви вже самі будете займатися пошуком необхідної літератури. Відразу скажемо, що майже всі потрібні книги можна знайти онлайн. Не варто забувати і про звичайну інститутську бібліотеку. Але варто відзначити, що не варто в якості джерел використовувати реферати, які можна скачати в інтернеті. Інформація в них може бути неточною та застарілою. До того ж вам буде складно зробити свою роботу унікальною, якщо просто вставите в неї частину чужого реферату або курсової. Важливо пам’ятати, що джерела, інформація в яких старше 3 років, краще не використовувати.
- Складання змісту. Заключним етапом підготовчих робіт є складання змісту. Щоб це зробити, ви вже повинні розуміти, яка інформація буде подана в вашому науковій праці. Прийміть план роботи з науковим керівником і можна рухатися далі.
Написання
Процес написання можна поділити на такі етапи:
- Написання введення до курсової роботи. Тут необхідно описати те, чому присвячено ваше дослідження, яку тему ви намагалися розкрити, які методи дослідження були використані, наскільки актуальне розглянуте питання і т.д.
- Написання теоретичної частини. Як правильно писати курсові роботи? Спочатку необхідно створити теоретичну частину, а потім практичну. У першій частині необхідно пояснити всі питання, що стосуються теорії даної теми. Вам необхідно розповісти передісторію, актуальну ситуацію, пояснити всі необхідні терміни, які допоможуть розкрити тему.
- Написання практичної частини курсової. Цей фрагмент роботи повинен містити практичні приклади, які допоможуть розкрити тему. Для студентів будівельників це можуть бути креслення в Autocad, для студентів бухгалтерів це можуть бути розрахунки бюджету підприємства.
- Оформлення курсової роботи. Звичайно ж, зміст праці важливий. Але, тим не менше, потрібно приділити увагу і оформленню роботи. Більш того, за словами багатьох викладачів правильне оформлення становить 50% успіху при захисті курсової. Вивчіть всі вимоги до оформлення роботи, титульного аркуша, списку використаних джерел, додатків і т.д. На даному етапі не соромтеся задавати питання вашому науковому керівнику.
- Унікальність. В даний час всі наукові роботи студентів перевіряються на плагіат. Тому не забудьте уникализировать теоретичну частину вашої курсової роботи. Це допоможе вам уникнути звинувачень в плагіаті.
- Складання списку літератури, додатків, оформлення виносок. Приділіть увагу написанню даних елементів курсової роботи. Так як всі викладачі дуже уважно їх перевіряють.
- Написання висновку. У цій частині вам необхідно підвести підсумки і зробити висновки, що стосуються теми роботи.
Тепер ви знаєте, як швидко написати курсову роботу. Намагайтеся побудувати виклад у праці лаконічно і послідовно. Усі твердження підтверджуйте фактичними даними. Поділіть весь текст на параграфи, щоб роботу було зручно читати.
Ось ще кілька практичних порад
Розмiр курсової роботи
Ви можете запитати: «Скільки сторінок в курсовiй роботі?». Це досить умовний питання, тому що все залежить від предмета, теми і багатьох інших параметрів. Основним критерієм роботи є її змістовність, а не розмір.
Як зразкових цифр можна орієнтуватися на такі дані: 30 сторінок тексту (шрифт Times New Roman, розмір 14). Звичайно, об’єм курсової роботи може бути і 20 сторінок, і 60. Ми радимо ознайомитися з методичкою перед написанням. У ній повинно бути докладно описані всі вимоги до курсових робіт і до їх обсягу в тому числі.
Зразок того, як писати курсову роботу
За посиланням ви можете скачати приклад і ознайомитися з тим, як варто писати і оформляти курсову. Як можна зрозуміти зі статті, написати роботу за ніч не вийде. Тому ви можете скористатися нашими послугами і замовити курсову роботу в Києві за відмінною ціною.